Translate

2024. december 1., vasárnap

Nem mindegy,hogy kiĂ­rt valamit,vagy kiirt valamit.đź’€irt --- Ă­rt✍️

 

Mi lehet az a "tíz tényező" ami a gyerekkorban történt,és olyan traumát okoz,ami állandó hatással van a jelenben is.? Máté Gábor rövid videója van a kép alatt. "Saját maguk szükségleteit elhanyagolták,azok nem mondtak nemet a világ elvárásaira ..."


Párkapcsolati interpretáció
"Szerencsére rendelkezésre áll már egy olyan kategorizációs rendszer, amely 16 párkapcsolati típust különböztet meg, melyekbe nagy valószínűséggel a pár besorolható, ami a globális képet tekintve máris informatív, ennek ismeretében pedig célzottabban mélyülhetünk el az eltérések részleteiben. (A számítógépes értékelő program egyébként képes elvégezni helyettünk ezt a besorolást.)"

30 elhunyt előadó és színész élőben a színpadon
Egy másik videó erről a csatornáról
ami mentális problémákkal küzdő
hírességekről szól:



A legalsó videó,videó alatti szövegének lefordított leírása:
"Gyengeség, agresszivitás, beszédpatológia, 1995, 13 perc
Gyengeség (enyhe mentális retardáció)
(a latin debilis szóból - gyenge, gyenge) erre az enyhe szellemi retardációra a legkevésbé jellemző a szellemi fejletlenség. A legyengüléssel járó oligofrének fő jellemzője az összetett fogalmak kidolgozásának képességének elvesztése. Ez sérti a komplex általánosítások lehetőségét, megakadályozza az absztrakt gondolkodás kialakulását. Kifejezetten leegyszerűsített gondolkodás uralkodik a betegekben, aminek következtében nehezen értik meg az egész szituációt, mint egészet, az eseményeknek csak a külső oldala ragad meg, belső lényegük a megértéshez hozzáférhetetlen. Természetesen mindez megnehezíti a társadalmi környezethez való alkalmazkodást, gátolja az egyén növekedését.

 

Tekintettel arra, hogy a mechanikai emlĂ©kezet nem szenved, a hĂĽlyĂ©k tanulhatnak az iskolában, bár az anyag beolvadása nehĂ©zkes, hosszĂş ideig tart. A legnehezebben elsajátĂ­thatĂł tantárgyak a matematika Ă©s a fizika. Mivel a hĂĽlyĂ©knek nincs saját kreatĂ­v potenciáljuk, megprĂłbálják átvenni azt, amit másoktĂłl hallanak - nĂ©zeteiket, megnyilvánulásaikat, beszĂ©dben ismert mintákat használnak, kellĹ‘ tehetetlensĂ©ggel ragaszkodnak egy állásponthoz. Egyesek mĂ©g arra is hajlamosak, hogy tanĂ­tsanak másokat, beszĂ©ljenek arrĂłl, amit Ĺ‘k maguk sem Ă©rtenek pontosan („szalonbolondok”). A finom helyzetelemzĂ©s kĂ©pessĂ©gĂ©nek hiánya, a tĂ©nyek enyhe elgyengĂĽlĂ©ssel törtĂ©nĹ‘ általánosĂ­tása mellett ezek a szemĂ©lyek jĂłl el tudnak navigálni egy hĂ©tköznapi konkrĂ©t helyzetben, jĂł gyakorlati tudatosságot, esetenkĂ©nt ravaszságot Ă©s találĂ©konyságot mutatnak.

 

A primitív késztetések gyakran felveszik bennük a gátlástalanság jellegét (meztelen szexualitás, tüzet gyújtani stb.).
A hülyék, valamint az imbecilusok fő személyiségjegyei meghatározhatják jellemüket jóindulatúnak, ragaszkodónak, barátságosnak, vagy éppen ellenkezőleg, agresszívnek, makacssággal, rosszindulattal, bizalmatlansággal. A motoros készségek is eltérőek lehetnek, egyeseknél a viselkedés ingerlékenysé válik, míg másokra a letargia, inaktivitás a jellemző.

Vigotszkij szerint: a beszĂ©det mindig a gondolkodással egyĂĽtt zavarják (Vigotszkij „Gondolkodás Ă©s beszĂ©d”). Gyakran a beszĂ©dbĹ‘l megtudhatjuk, hogyan beszĂ©l az ember, milyen világosan Ă©pĂ­ti fel gondolatait.
Tűnjön ki a pszichiátriából:
Az asszociációs folyamat zavarai (ez egy olyan gondolkodásmód, amely a céltudatosságáról, harmóniájáról, mozgékonyságáról beszél).
A gondolkodás tartalma a fogalmi apparátus (következtetések stb.).
Az asszociációs folyamat zavarai
Közéjük tartozik a gondolkodásmód számos megsértése, ami tempóváltásban, mobilitásban, harmóniában és céltudatosságban nyilvánul meg. A következő klinikai jelenségeket különböztetjük meg:

 

1. Az elsĹ‘ jelensĂ©g a felgyorsult gondolkodás. JellemzĹ‘je a kialakulĂł asszociáciĂłk bĹ‘sĂ©ge Ă©s gyorsasága, miközben felĂĽletessĂ©gĂĽk könnyen elvonhatĂł bármely tĂ©mátĂłl (bármilyen asszociáciĂł a következĹ‘ asszociáciĂłhoz vezet), a beszĂ©d következetlennĂ© válik (Ăşn. „ugrálás”), a beszĂ©lgetĹ‘partner bármilyen megjegyzĂ©se az asszociáciĂłk Ăşj folyamát idĂ©zi elĹ‘, Ă©s a beszĂ©d nyomást szerez (a beszĂ©d sebessĂ©ge Ă©s nyomása).

 

2. Mindig van valami ellentĂ©te a lassĂş gondolkodás. LassĂş, egyszĂłtagĂş beszĂ©dben kifejezve. Nincsenek rĂ©szletes magyarázatok Ă©s meghatározások. Az egyesĂĽletek szegĂ©nysĂ©ge. Ha valamilyen „összetett” kĂ©rdĂ©st teszel fel („Hogy hĂ­vnak Ă©s hogyan kerĂĽltĂ©l ide?”), akkor nehĂ©z megĂ©rteni az összetett kĂ©rdĂ©seket. BeszĂ©dĂĽk lassĂş, asszociáciĂłszegĂ©ny. NĂ©ha a betegek azt a benyomást keltik, hogy hĂĽlyĂ©bbek lettek, mivel Ĺ‘k maguk is megĂ©rtik, hogy valami rosszat mondanak, de ez nem Ă­gy van. Ez a depressziĂłra jellemzĹ‘, Ă©s egy átmenetileg visszafordĂ­thatĂł szindrĂłma, amely ennek a fázisnak a vĂ©gĂ©n elmĂşlik, Ă©s kritika merĂĽl fel.

 

3. A kóros alaposság (vagy viszkozitás) a gondolkodás merevségében nyilvánul meg. Az alapos beteg nemcsak lassan, szavakat vonva beszél, hanem nagyon bőbeszédűen is.
4. Az okoskodás a bőbeszédűségben is megnyilvánul, de a gondolkodás itt minden fókuszt veszít.
5. A zavar vagy skizofázia a nagyon hosszú stádiumú skizofréniában szenvedő betegekre is jellemző.

 

6. Az inkoherencia vagy összefüggéstelenség az egész gondolkodási folyamat durva szétesése. A nyelvtani szerkezet itt már megtört. Nincsenek teljes mondatok.
7. Beszédsztereotípiák. Ez mindig szerves és a gondolkodás elszegényedése.
8. A gondolatok beáramlását a fejen átszáguldó kaotikus, a beteg számára fájdalmas gondolatfolyam állapota fejezi ki, amely rendszerint roham formájában jelentkezik.
9. Gondolkodási megszakítások, megállás, gondolkodás blokkolása.

 

10. Autisztikus gondolkodás (ebben az összefüggésben az "autistát" a valóságtól való elszakadásként használják). Elszigetelve, a valóságtól való elszigeteltségben fejeződik ki.
11. A szimbolikus gondolkodás itt általában gondolkodásunk jellemzően tele van neologizmusokkal és kitalált szavakkal"

(Nem változtattam a Google FordĂ­tĂł leĂ­rásán,hogy rejtvĂ©nyesebb legyen) 


 Ugyanez YouTube-n


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése