Van olyan "állapot,aminek az elérésére törekedni megfelelő [FELELŐ] 👥 Ha nem is képes valaki arra,hogy elérje,mert ennek nagyon sok oka lehet,de mindenképp pozitív,ha valakinek a törekvése,amikor megteheti ez ▢ hogy nyugodt,és figyelő legyen.
Az ember azt saját magán is megfigyelheti,hogy jól (számára elfogadható módon) megoldani az aktuálisan jelenlévő helyzetet úgy tudja,ha nyugodt,figyelő,és ezért kiegyensúlyozott ⍣
Nat Geo WILD élő adása
Azon,hogy nem értek valamit,nem változtathatok 🧠
Ezt a mondatot mondhatja valaki,amikor úgy érzi,hogy nem képes arra hogy felfogjon. Mindenkinek vannak ilyen időszakai,hol gyakrabban,hol kevésbé,de ezért meg is értheti,azt a másik embert,állatot aki ilyen állapotban van 🐀
Nem vagyok képes arra hogy felfogjam 🎢
Állapottól függő az a "kritikus szint" amikor már nincs,és nem lehet szó arról,hogy az ember képes uralkodni magán. Ha ezen szint fölött van a terhelése,ami egyéni tűrőképesség,adottság is,akkor létrejön egyfajta szétesés,hol gyorsabb,hol lassabb ütemben. Személyem szerint egyenes következménynek tartom,hogy a "világegyetem tágulása" hat az élőlények lelkületére,és ez a kiváltó oka annak,hogy folyamatos "terhelés" alatt vagyunk a szétesések irányaiba 👶 A fejlődéseinket is kiváltó "húzóerő",egyben,és a későbbiekben szétesésekre is késztet minket.
Mindenféle technikákkal próbálunk azon szint alatt maradni,ami fölött már nincs egységünk önmagunkkal. Értelmeket,kapaszkodókat keresgélve ahhoz,hogy önérzetünk elfogadható legyen a saját magunk számára. Ez nagyon furcsa viselkedéseket is produkál a kívülállók számára,és szélsőségesen ilyenné,vagy olyanná válnak az emberek. Nagyon erős hatása van a közvetlen,és a közvetett kultúráknak ("A kultúra emberek egy csoportjának életmódja – a viselkedésmódok, hiedelmek, értékek és szimbólumok, amelyeket elfogadnak, általában anélkül, hogy gondolnának rájuk, és amelyeket kommunikáció és utánzás útján továbbadnak egyik generációról a másikra.")
"Ha elrontasz valamit,
ne add fel,hanem ülj le,
és nézd meg, mi történt."
"Gyakorolj és hibázz sokat"
Tehát ismételd meg a hibát,hogy megismerd,és tudd,
(hogyha ezt teszem,akkor az történik,hogy ...)
"Elemezd ki a hibákat és tanulj belőle"
Formáld számodra megérthetővé,
mert úgy haladhatsz tovább
"Szerezd meg a tudását annak ",hogy hogyan kell kijavítani!
"Legyen ötleted és bátorságod tovább próbálkozni"
ha v.mi nem sikerül,mert új dolgokra jöhetsz rá.
"Nem az a lényeg, hogy mindent elsőre meg tudj oldani"
Bocs hogy belekontárkodtam,de megihletett a videódKöszi
A "problémamegoldási módszerek" kultúránként változó. Ezért nehézségekbe ütközik egy-egy viselkedés megértése a különböző helyzetekben. Vannak elfogadóbbak,és elutasítóbbak minden kultúrában,és ehhez képest alakul a viszonyulásuk az adott történésekhez. A teljes elutasítástól,a viszonylag teljes befogadásig működnek a hozzáállások,és ez is sokszor,sok helyen változásban van.
"A kulturális determinizmus optimista változata nem szab határt az emberi lények azon képességeinek, hogy azt tegyenek,vagy azzá váljanak, amit akarnak."
〠
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése